Prekių katalogas

Kaip išsirinkti gitarą?

  • Kaip išsirinkti gitarą?

     Nusprendėte nupirkti gitarą vaikui, bet nežinote kurią išsirinkti? Šiame straipsnyje paaiškinsime 5 pagrindinius gitaros pasirinkimo principus.

     Pradėkime nuo to, kad gitara nėra žaisliukas – ja reikia mokėti groti. Daug kas mano, jog išmokti galima ir savarankiškai, tačiau tam reikalingas talentas. Jei talentas dar neatsiskleidęs, turėtų padėti gitaros mokytojai, kurie iš karto gali pamatyti, kokio muzikalumo lygio yra žmogus su gitara. Gitaros mokytojai taip pat gali patarti, kokį instrumentą rinktis konkrečiu atveju. Jei tokio mokytojo neturite, skaitykite toliau – patarsime.

    1. Gitaros tipas. Gitara gali būti 4 skirtingų tipų: klasikinė, akustinė, elektrinė ir bosinė. Ji skirta groti skirtingų žanrų muziką. Bosinė gitara naudojama grojant muzikiniame ansamblyje kartu su kitais instrumentais – ji formuoja bosinių garsų liniją, tam tikrą ritmą.

    2. Grojama muzika. Kokio stiliaus muzika bus grojama? Jei klasikinės melodijos, kurias kūrė žinomi kompozitoriai, rekomenduojame klasikinę gitarą. Ji yra pritaikyta groti klasikiniams kūriniams. Jei planuojate groti populiariąją muziką, kuri yra populiari dabar, rinkitės akustinę gitarą. Jei svajojate apie roko muzikanto karjerą, rinkitės elektrinę gitarą.

    3. Gitaros dydis. Gitaros turi 4 skirtingus dydžius: niekur nežymimas pilnas dydis arba 4/4, 3/4, 1/2, 1/4. 4/4 reiškia, kad gitara yra natūralaus dydžio. Su tokia gitara groja suaugusieji arba žmonės, kurių ūgis viršija 150 cm. 3/4 reiškia, kad gitaros dydis yra 3/4 nuo originalaus dydžio. 1/2 reiškia, kad gitara yra dar mažesnė ir sudaro tik pusę gitaros. Pats mažiausias gitaros išmatavimas yra ¼ gitaros. Tai labai maža gitara, skirta 3-6 metų vaikams, kurių ūgis – apie 100-115 cm. Tai praktiškai ukulėlės dydžio muzikos instrumentas.

    4. Gitaros kaina. Gitaros kaina priklauso nuo keleto dalykų. Pirmiausia, iš ko ji pagaminta. Pigesnės gitaros gaminamos iš medienos faneros. Brangesnės gitaros gaminamos iš tikro medžio, o ne presuotos faneros. Medis geriau vibruoja, dėl to gitaros skambesys dažniausiai yra geresnis . Jei tai pirmoji gitara, galima rinktis ir nebrangią. Klausa dar tik lavėja, tad skambesio skirtumas bus beveik nepastebimas. Gamyklinės gitaros vidutinės klasės iš dalies pagamintos iš laminato. Viršutinė dalis yra iš medienos masyvo, o apvadas ir dugnas – iš laminato. Ar gitara iš laminato, galima suprasti iš garso kiaurymės apdailos. Paprastai matosi medienos sluoksnis. Jei yra kažkokia apdaila garso kiaurymėje, reiškia gamintojas bando paslėpti laminato viršų. Dar gitaros kaina priklauso nuo gamintojo pavadinimo. Kai kurie gamintojai yra žinomi ir dėl to kaina didėja vien dėl garsaus vardo. Jei renkatės brangią gitarą iš žinomo gamintojo, yra alternatyva – rankų darbo gitara, kurią reiktų užsakyti iš gitarų meistro.

    5. Gitaros prijungimas prie elektronikos. Jei planuojate groti koncertuose, reiktų įsigyti akustinę gitarą su galimybe prijungti ją prie stiprintuvo, kad muziką būtų galima pagarsinti elektroninių prietaisų pagalba. Klasikinės gitaros tokių prijungimo galimybių paprastai neturi, jų garsas didinamas specialiu kryptiniu mikrofonu, kuris statomas netoli rozetės – garso kiaurymės. Aišku, elektrinė gitara be stiprintuvo iš viso neskambės...

    Pirkti gitarą pirmą kartą reiktų vis tik ne internetinėje parduotuvėje, o realioje parduotuvėje, kur dirba tikri profesionalai. Jie patars, kokią gitarą rinktis, taip pat vietoje galima ją išbandyti.
    Gitaros priedai parduodami atskirai. Be keturių tikrai neišsiversite. Tai stovas gitarai (pastatomas arba kabinamas ant sienos), derintuvas, dėklas, su kuriuo galima saugiai vežiotis gitarą automobilyje ir viešajame transporte ir, žinoma, valymo priemonės. Švari ir blizganti gitara – gero gitaristo požymis. Jei perkate akustinę gitarą, reikės įvairių elektronikos priedų, kad galėtumėte ją prijungti prie stiprintuvo. Pagalvokite apie šiuos priedus planuodami išlaidas gitarai.